Spółdzielca zajmuje trzecie miejsce w turnieju

W niedzielę 5 lipca Spółdzielca była gospodarzem turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Puchar Przewodniczącego i Radnych Rady Miejskiej w Wojniczu.

Nasza drużyna zajęła w nim trzecie miejsce.

Niedzielny turniej był bardzo dobrym sprawdzianem dla Naszej drużyny przed nowym sezonem w brzeskiej A klasie, ponieważ uczestniczyły w Nim zespoły z różnych szczebli rozgrywkowych.

Nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z zespołami Arkadii Olszyny, Olimpii Wojnicz (obie drużyny występują w lidze okręgowej) oraz Zrywu Wielka Wieś (B klasa).

Sportowa rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Każda z drużyn chciała wygrać jednak gra toczyła się w duchu fair play. Zawodnicy wiedzieli, że za niedługo startuje nowy ligowy sezon a ostatnim czego by sobie życzyli była absencja z powodu kontuzji już na początku rozgrywek.

Należy również dopowiedzieć, że pogoda choć piękna, na pewno nie ułatwiała zawodnikom gry, ponieważ panowała wysoka temperatura i żar dosłownie lał się z nieba.

Turniej rozgrywany był w formule 2 x 20 minut. Zamiast żółtych kartek sędzia stosował wykluczenie na 3 minuty. Zmiany zawodników realizowane były systemem hokejowym.

Spółdzielca zakończyła turniej na najniższym stopniu podium. Wygrała drużyna Olimpii Wojnicz przed Arkadią Olszyny.

Poniżej krótkie relacje z poszczególnych meczów Spółdzielcy:

I mecz: Spółdzielca – Olimpia Wojnicz – 0:2

Bramki:

Radliński 27’ , Sakłak sam. 36’

Skład wyjściowy:

Sakłak – Sz. Baca, Jarząb, S. Baca – K. Gostek, Orkwiszewski, Śledź, P. Morys, J. Wilk – S. Adamczyk, Mucha

Spółdzielca rozpoczęła mecz trochę za nerwowo. Było dużo niedokładności w grze. Jednak z czasem zawodnicy naszej drużyny nabierali pewności i toczyli wyrównany bój z zawodnikami Olimpii.

W 14 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Spółdzielcy po zagraniu ręką. Wykonawcą był K. Gostek. Jednak bramkarz Olimpii wybronił strzał.

Na odpowiedź drużyny z Wojnicza nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później zawodnicy Olimpii mieli doskonałą akcję w polu karnym Spółdzielcy. W sytuacji sam na sam górą był jednak nasz bramkarz – Sławomir Sakłak, który nie dał się pokonać strzałem z bliskiej odległości.

Do końca połowy zawodnicy z Grabna i Wojnicza wymieniali ciosy, jednak ani jednej ani drugiej drużynie nie udało się zdobyć bramki.

Druga połowa rozpoczęła się również dość spokojnie. Zarówno Spółdzielca jak i Olimpia starały się gra kombinacyjną skierować piłkę do bramki przeciwnika. Udało się to w 27 minucie Olimpii. Obrońcy Spółdzielcy na chwilę stracili koncentrację, co wykorzystał Radliński, który z ok. 25 metrów pokonał bramkarza Spółdzielcy strzałem w „okienko”. Spółdzielca próbowała odpowiedzieć jednak obrońcy Olimpii skutecznie rozpracowywali akcje Naszej drużyny.

Niestety w 36’ minucie Nasz bramkarz niedokładnie złapał piłkę po strzale zawodnika Olimpii przez co ta wpadła do siatki a Olimpia wyszła na dwubramowe prowadzenie. Spółdzielca próbowała zdobyć chociaż bramkę honorową jednak do końca meczu się to nie udało.

II mecz: Spółdzielca – Zryw Wielka Wieś – 1:0

Bramka:

Orkwiszewski 33’

Sakłak – Sz. Baca, Jarząb, S. Baca – K. Gostek, Orkwiszewski, P. Morys, A. Gorzkowski, Śledź – Adamczyk, Mucha

Pierwsza połowa wyrównana ze wskazaniem na Spółdzielcę. Kilka ciekawych akcji po obu stronach jednak przerywanych przez obrońców jeszcze przed szesnastką.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia zawodników z wielkiej Wsi.

Minutę po rozpoczęciu na wolna pozycję po zgubieniu obrońców wyszedł zawodnik Zrywu ale w sytuacji sam na sam górą był S. Sakłak, który odbił piłkę na róg.

Dalej mecz również wyrównany, jednak miej więcej od 30 minuty przeważała Spółdzielca. Coraz więcej akcji w polu karnym przeciwników sprawiło że w 36 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Spółdzielcy. Tym razem wykonawcą był K. Gostek, który celnym, technicznym strzałem zdecydowanie utrudnił obronę bramkarzowi drużyny z Wielkiej Wsi. Co prawda odbił On piłkę jednak ta trafiła wprost pod nogi M. Orkwiszewskiego który dobił piłkę i zdobył gola dla Spółdzielcy. Po tym golu już do końca spotkania Spółdzielca nie oddała prowadzenia.

III mecz: Spółdzielca – Arkadia Olszyny – 1:1

Bramka dla Spółdzielcy:

Orkwiszewski 18’

Szczupak – K. Gostek, Jarząb, Sz. Baca, J. Wilk – Adamczyk, Orkwiszewski, A. Gorzkowski, Śledź – Mucha, P. Morys

Spółdzielca od początku meczu chciała pokazać się z jak najlepszej strony . Musiała wygrać żeby zapewnić sobie drugie miejsce w turnieju. Bardzo mądrze rozgrywała piłkę i starała się grać skrzydłami. Taka taktyka prawie się udała. Prawie, bo strzały były albo niecelne albo obronione. Należy tutaj powiedzieć, że Spółdzielca wcale nie przestraszyła się tego, że Arkadia to zespół z wyższej klasy rozgrywkowej. Toczyła z Arkadią wyrównany bój a nawet była stroną przeważającą.

W 18 minucie w końcu padł gol. Między 20 a 30 metrem przed bramką Arkadii został sfaulowany Nasz zawodnik. Rzut wolny wykonywał K. Gostek którego strzał okazał się na tyle trudny, że bramkarz drużyny z Olszyn nie był w stanie złapać tej piłki a jednie ją odbił. A odbił ja tak niefortunnie dla niego a szczęśliwie dla nas, że piłka trafia znów pod nogi Orkwiszewskiego, który znów dobił piłkę i zdobył swojego drugiego gola w tym turnieju.

Do końca pierwszej połowy Spółdzielca kontrowała przebieg spotkania.

Z początkiem drugiej połowy mocniej Naszych zawodników przycisnęła Arkadia. Próbowali coraz częściej atakować bramkę różnymi sposobami. Na szczęście nasza obrona trafnie przewidywała co zespół z Olszyn chce osiągnąć i skutecznie hamowała zapędy przeciwników. Około 30 minuty to Arkadia cieszyła się z wyrównania. Nasi zawodnicy przeprowadzili akcję w polu karnym rywali lecz obrona Arkadii w ostatniej chwili przejęła piłkę. Po wymianie kilku podań Arkadia wyprowadziła błyskawiczny kontratak. Lewą stroną boiska pognał pomocnik drużyny z Olszyn, z około 25 metra podał piłkę do wbiegającego napastnika, który niestety nie był pilnowany przez żadnego z zawodników Spółdzielcy ponieważ gospodarze turnieju nie zdążyli wrócić do obrony. Będąc niepilnowanym zawodnik Arkadii miał dużo czasu żeby spokojnie przymierzyć i pokonać bramkarza Naszej drużyny.

Gol zdobyty przez przeciwników podrażnił Naszych. Spółdzielca starała się zdobyć prowadzenie w tym meczu jednak strzały m.in. Morysa, Orkwiszewskiego, Szymona Bacy czy Kamila Gostka nie trafiały w światło bramki lub były blokowane przez obronę rywali.

Arkadia również szukała swojej szansy jednak na posterunku w naszej bramce był Paweł Szczupak, który obronił dwa groźne strzały i uratował Nasz zespół od przegranej.

W końcowych minutach zawodnicy obu drużyn opadli przez palące słońce opadli z sił i ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Ostatecznie Spółdzielca wywalczył trzecie miejsce w turnieju. Pokazała, że w tej drużynie drzemie potencjał i nawet zespoły z klasy okręgowej nie są im straszne.

Wszyscy zawodnicy dostali szansę gry. Oprócz wymieniowych wyżej zawodników zagrali również:

Dominik Leśniak, Grzegorz Sacha, Szczepan Kuboń oraz Jakub Jewuła.

Był to również dobry sprawdzian przed sezonem, który obnażył słabości w grze naszej drużyny, które to przed startem sezonu trzeba będzie wyeliminować.

W imieniu klubu dziękujemy kibicom za wsparcie, świetny doping i pomoc Naszemu klubowi. Zapraszamy na inne wydarzenia, które będą organizowane na naszym stadionie oraz przede wszystkim na kibicowanie naszej drużynie w startującym już niedługo sezonie w A klasie.