Czas podsumowań

O bardzo ciężkim sezonie spędzonym w klasie "A" zawodnicy Spółdzielcy chcieli jak najszybciej zapomnieć i pokazać swoim sympatykom, że był to tylko wypadek przy pracy. Jak obiecali, tak też zrobili - Spółdzielca Grabno została Mistrzem rundy jesiennej!

W okresie letnim nastąpiło kilka kluczowych zmian, a jedną z najważniejszych zatrudnienie jako trenera Grzegorza Bacę oraz zasilenie naszej drużyny przez kilku nowych zawodników, którzy niewątpliwie podnieśli poziom piłkarski w Grabnie. Debiut Grzegorza Bacy na ławce trenerskiej Spółdzielcy okazał się zwycięski - Spółdzielca wygrała 2:0. Z kolejnych potyczek nasza drużyna również wychodziła z kompletem punktów. Zwycięska passa została zakończona dopiero w 6 kolejce. Pogromcą drużyny z Grabna okazały się rezerwy Sokoła Maszkienice, które ograły nas 2:4. Była to jednak jedynie chwila słabości, ponieważ następny mecz Spółdzielca wygrała aż 5:1 i powróciła na fotel lidera. Końcówka rundy w naszym wykonaniu nie była najlepsza, remisy z Szczurową oraz Wolą Przemykowską sprawiły, że Spółdzielca straciła swoją przewagę w tabeli i ostatecznie prowadzi tylko jednym punktem nad drugim - Sokołem II Maszkienice oraz wyprzedza o trzy punkty Orlika Szczurowa, który zakończył rundę jesienną na trzecim miejscu. Blisko jest również zespół Wiślan Wola Przemykowska, który do Naszej drużyny traci 4 punkty. Tabelę zamyka drużyna Orła Stróże, która zdobyła jedynie punkcik.

Niewiadomą pozostaje na razie termin rozpoczęcia rundy rewanżowej. Pewne jest natomiast że Spółdzielca rozpocznie tą rundę meczem wyjazdowym z drużyna Jastrzębia Łoniowa. Miejmy nadzieję, że morale i motywacja naszej drużyny utrzyma się na tym samym, wysokim poziomie i na koniec sezonu to my będziemy cieszyć się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

A teraz garść statystyk. Drużyna Spółdzielcy w 10 meczach:

- zdobyła 23 punkty,

- strzeliła 29 bramek,

- straciła tylko 13 bramek (najmniej w całej lidze),

- wygrała 7 spotkań,

- przegrała jedno spotkanie,

- zremisowała dwa spotkania.

W lidze najwięcej zwycięstw u siebie ma ex aequo Sokół II Maszkienice/Iskra Łęki, Spółdzielca Grabno oraz Canpack Okocimski Brzesko – po 4, najwięcej zwycięstw na wyjeździe również trzy drużyny: Wiślanie Wola Przemykowska, Orlik Szczurowa oraz Temida Złota - 4.

Najwięcej meczy bez porażki mają Orlik Szczurowa oraz Spółdzielca – 9.

W klasyfikacji żółtych kartek bryluje Temida Złota – 21, przed Wulkanem Biesiadki (20) oraz Spółdzielcą Grabno (19).

W rundzie jesiennej naszą drużynę reprezentowało aż 32 zawodników. Spośród nich największą ilością bramek może się poszczycić Krzysztof Liszka - 5 bramek,a ilością najwięcej rozegranych minut Kamil Gostek - 803 minuty, który również ma na koncie najwięcej żółtych kartek - 4.

Z zawodników naszej drużyny najwięcej zwycięstw ma Mariusz Mucha oraz Kamil Gostek – 7. Klasyfikację zamyka Jakub Jewuła z 6 zwycięstwami.