Podsumowanie rundy jesiennej !
Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021
Do sezonu 2020/2021 Spółdzielca przystąpiła jako beniaminek, po wygraniu rozgrywek brzeskiej B klasy 2019/2020. Ostatnia przygoda zespołu na tym poziomie rozgrywkowym zakończyła się tragicznie. W sezonie 2018/2019 zgromadziliśmy zaledwie 5 punktów w 26 meczach. Na szczęście obecne rozgrywki okazały się całkiem inne, a zawodnicy z chłopców do bicia zmienili się w jedną z najsilniejszych drużyn w lidze, która może pokonać każdego.
W zakończonej dwa tygodnie temu rundzie Spółdzielca zdobyła 26 punktów w 14 meczach, na co złożyło się 8 zwycięstwo, 2 remisy oraz 4 porażki. Pozwoliło nam się to uplasować na czwartym miejscu w tabeli z 14 punktami straty do lidera i 3 punktami straty do wicelidera. Wartym odnotowania jest fakt, że żadna z porażek nie została poniesiona na własnym stadionie, co więcej w 7 spotkaniach jako gospodarze straciliśmy zaledwie 4 bramki strzelając 17. Jest to dobry prognostyk, ponieważ cztery najlepsze drużyny poza Spółdzielcą, na wiosnę przyjadą na mecz do Grabna.
Najwięcej bramek zdobył Patryk Morys - 7.
Najwięcej minut rozegrał Kamil Gostek - 1033.
Najwięcej żółtych kartek otrzymał trener Grzegorz Baca - 3 (wszystkie z ławki jako trener), natomiast z zawodników Mariusz Mucha i Jakub Wilk - po 2.
Jedyną czerwoną kartkę otrzymał Grzegorz Sacha.
W ciągu rundy w naszej koszulce wystąpiło aż 34 zawodników.
Gratulacje dla zawodników, trenera oraz zarządu za tak dobry wynik w tej rundzie. Pozwala on z optymizmem patrzeć w przyszłość. Gołym okiem widać postęp jaki czyni drużyna z miesiąca na miesiąc.
Wyniki Spółdzielcy Grabno w rundzie jesiennej 2020/2021:
I kolejka:
XIII kolejka:
Pogórze Gwoździec 2-5 Spółdzielca Grabno
XIV kolejka:
Spółdzielca Grabno 3-0 LKS Gnojnik (walkower)
XV kolejka:
Korona Niedzieliska 3-2 Spółdzielca Grabno